pro-cycling.org
Boels Rental: Anna van der Breggen wygrywa 5. etap
napisał: Artur Pierzyński (2017-09-02 22:23:28).

Anna van der Breggen (Boels-Dolmans) zwyciężyła na 5. etapie Boels Rental Ladies Tour. Annemiek Van Vleuten (Orica-Scott) pozostała liderką wyścigu.Fot. Boels Dolmans


Wyniki 5. etapu Boels Rental Ladies Tour 2017

Zawodniczki miały do pokonania niespełna 142 km. Początkowo płaska, lecz później mocno pofałdowana trasa prowadziła z Stramproy do Vaals, gdzie kolarki finiszowały na rundach miasteczka. Na etapie ulokowane były trzy górskie premie.

Swoich sił w atakach próbowały m.in. Małgorzata Jasińska (Cylance), Roxane Knetemann (FDJ) czy Tyler Wiles (Reprezentacja USA) jednak zostały one wchłonięte przez peleton. To nie oznaczało końca, bo kolejne ataki następowały raz za razem. Na pierwszej rundzie atak przypuściły Romy Kasper (Ale Cipollini) i Alexis Ryan (Canyon-SRAM). Z głównej grupy przeskoczyła do nich Chantal Blaak (Boels-Dolmans). Na podjeździe pod drugą rundę do uciekającej trójki dołączyła Annemiek Van Vleuten, której pogoń pociągnęła w rezultacie sporą grupę. Na kolejnej górce ponownie zaatakowała Van Vleuten i Van der Breggen, ale tym razem kobiety nie dały się już złapać.

O finisz walczyły ze sobą Holenderki, z których silniejszą była Anna Van der Breggen, drugie miejsce, pozostając liderką wyścigu zajęła Annemiek Van Vleuten, podium dopełniła Ellen van Dijk (Team Sunweb). Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling) ukończyła etap na 17., a Małgorzata Jasińska na 32 pozycji.