pro-cycling.org
Egan Bernal: Nie chcę zniknąć w wieku 27 lat
napisał: Mateusz Pikos (2017-09-03 00:15:32).

Nie od dziś wiadomo, że Tour de l’Avenir w wielu przypadkach jest przepustką do światowej czołówki, a Kolumbijczycy potrafią odgrywać pierwszoplanowe role w najważniejszych imprezach. Oto co ma do powiedzenia wschodząca gwiazda z Ameryki Półdniowej, świeżo upieczony triumfator tej etapówki.ˆJames Startt / Agence Zoom


Uran, Quintana, Gaviria i wielu, wielu innych. Lista kolarzy pochodzących z jednego z krajów Ameryki Łacińskiej jest naprawdę imponująca. Wygląda na to, że fani kolarstwa w tym zakątku świata mogą być spokojni o następców swych idoli. W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się o Eganie Bernalu. Nic w tym dziwnego - trzy wygrane wyścigi przez 20-latka na przestrzeni dwóch miesięcy i zawarcie kontraktu z „niebiańskimi” pozwalają pokładać spore nadzieje w obecnym zawodniku Androni - Sidermec – Bottecchia.

- Team Sky jest zachwycony rozpoczęciem współpracy ze zwycięzca Tour de l’Avenir z początkiem przyszłego roku - możemy przeczytać w oświadczeniu brytyjskiej ekipy. - Jego wygrana w najważniejszym wyścigu dla zawodników poniżej 23. roku życia potwierdza potencjał jako jednego z najbardziej perspektywicznych kolarzy. Dorobek dwóch lat w zawodowym peletonie jest naprawdę imponujący.

Egan Arley Bernal zasilił przed rokiem szeregi włoskiej ekipy pro-kontynentalnej Androni - Sidermec – Bottecchia. W tym czasie zdołał wygrać już cztery wyścigi etapowe: Tour of Bihor - Bellotto, Le Tour de Savoie Mont Blanc, Sibiu Cycling Tour i Tour de l’Avenir. Jak widać Kolumbijczyk niejednokrotnie okazywał się lepszy od bardziej doświadczonych kolegów. Ponadto można mnożyć wygrane w klasyfikacjach młodzieżowych poszczególnych imprez.

Póki co przyszły kolarz Teamu Sky nie jest zbyt wylewny w swych wypowiedziach - To jest jak sen… - skomentował wydarzenia wokół siebie w jednym z wywiadów Bernal. Następnie wyraził nadzieję na wieloletnią karierę na najwyższym poziomie - Przede wszystkim nie chcę być jednym z tych zawodników, którzy dobrze się prezentują w wieku 22-23 lat, a następnie znikają w okolicach 27. roku życia.