pro-cycling.org
Boels Rental: Niewiadoma 3. na ostanim etapie
napisał: Artur Pierzyński (2017-09-03 18:35:05).

Janneke Ensing (Alé Cipollini) zwyciężyła na ostatnim, 6. etapie Boels Rental Ladies Tour. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie) zajęła trzecie miejsce, a w klasyfikacji generalnej wyścigu pierwsze miejsce zajęła Annemiek van Vleuten (Orica – Scott).

Wyniki 5. etapu Boels Rental Ladies Tour 2017

Etap liczył niespełna 160 km i dał paniom mocno w kość. Do pokonania były naszpikowane sztywnymi podjazdami trzy rundy, które ulokowane były dookoła Sittard.

W ucieczkę zabrała się spora grupa zawodniczek: Christine Majerus (Boels Dolmans), Amy Cure (Wiggle High5), Jeanne Korevaar (WM3 Pro Cycling), Lucinda Brand i Rozanne Slik (Team Sunweb), Alexis Ryan (Canyon-SRAM), Chloe Hosking (Ale Cipollini), Marta Tagliaferro (Cylance), Winanda Spoor (Lensworld Kuota), Roxane Knetemann (FDJ) oraz Natalie Van Gogh (Parkhotel Valkenburg).

W pogoń ruszyła Anna van der Breggen (Boels Dolmans), a zaraz za nią Annemiek van Vleuten. Atak tej dwójki spowodował rozerwanie peletonu i utworzenie 25 osobowej grupy pościgowej. Kolejny tak, na piątej górskiej premii przypuściła Katarzyna Niewiadoma, a za nią ruszyła Janneke Ensing (Ale Cipollini). Polka nie czekała długo i po chwili odpoczynku ponownie ruszyła. Do uciekającej Kasi dołączyły Brand, Ensing i Majerus, lecz jej mocna praca nie pozwoliła utrzymać się rywalkom na kole. Długa praca Polki dała się we znaki i została dogoniona przez wcześniej urwane Brand i Ensing, po czym druga z nich zdecydowała na samotną atak przed metą. Niewiadoma została sama z Brand i nie dogoniła już uciekinierki.

Holenderka Janneke Ensing przejeżdżając linię mety odniosła swoje pierwsze w wyścigu kategorii 2.WWT, druga była Lucinda Brand 9, a podium dopełniła Katarzyna Niewiadoma. W klasyfikacji generalnej wyścigu zwyciężyła Annemiek van Vleuten, a Kasia Niewiadoma wskoczyła na 7. pozycję. Druga z Polek, Małgorzata Jasińska (Cylance) była 29..