pro-cycling.org
Phinney zdyskwalifikowany na Tour of Britain
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-09-04 23:55:44).

Decyzją panelu sędziowskiego OVO Energy Tour of Britain, Taylor Phinney z Cannondale-Drapac nie będzie już uczestniczył w kolejnych etapach. Kolarz został zdyskwalifikowany za przejazd przez tory kolejowe w momencie zamykania się rogatek.Fot. Cannondale-Drapac


Sędziowie dbający o przepisowy przebieg brytyjskiej etapówki wlepili dziś Taylerowi Phinney'owi czerwoną kartkę za przejazd przez tory kolejowe w momencie, gdy opuszczały się już szlabany. Do mety pozostawało 40 kilometrów, a Amerykanin gonił wówczas peleton, z którym kontakt stracił z powodu problemów technicznych z rowerem. Sędziów jednak okoliczności zajścia nie interesowały i surowo potraktowały zachowanie kolarza z Cannodale, a ten ze zrozumieniem przyjął ich decyzję, przepraszając za swoje zachowanie tuż po etapie.

- Chciałbym przeprosić organizatorów wyścigu, policję i moją drużynę. W ułamku sekundy musiałem podjąć decyzję o tym co zrobić, by nie zostać poza wyścigiem - napisał na swoim Twitterze Phinney. - Jestem podłamany tą decyzją, ale szanuję obowiązujące przepisy i prawo. Dziękuję moim kibicom za kibicowanie przez ostatnie dni. Przepraszam, że nie mogę kontynuować jazdy.