pro-cycling.org
ToB: Caleb Ewan sięga po drugie zwycięstwo
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-09-05 17:56:24).

Po swojego drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznej edycji OVO Energy Tour of Britain sięgnął dziś Caleb Ewan. Sprinter Orica-Scott pokonał na finiszu Boassona Hagena (Dimension Data) i Alexandra Kristoffa (Katusha-Alpecin) i ponownie założył koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.Fot. OVO Energy Tour of Britain


Wyniki 2. etapu OVO Energy Tour of Britain 2017

Blisko 177 kilometrów mieli do pokonania kolarze we wtorkowe popołudnie. Trasa trzeciego z etapów Tour of Britain poprowadziła ich z parku Normanby Hall do Scunthorpe i - podobnie jak w poprzednich dniach - nie nastręczała większych trudności. Lekkie pagórki i kiepska pogoda to największe wyzwania wtorkowego odcinka.

W odjeździe dnia tym razem zabrakło Polaków. Znaleźli się w nim za to Graham Briggs i Ian Bibby (obaj JLT Condor), Harry Tanfield (Bike Channel Canyon), Peter Williams (One Pro Cycling) oraz Matthew Holmes (Madison Genesis). Uzyskali oni maksymalną przewagę 4 minut, ale akcja nie miała większych szans powodzenia i na nieco ponad 10 kilometrów przed metą peleton ją zakończył, szykując pole do popisu dla sprinterów.

W finale najszybszy okazał się, podobnie jak pierwszego dnia, Caleb Ewan. Mały Australijczyk zwinnie pokonał rywali, przekraczając metę i zgarniając bonifikatę czasową, dzięki której powrócił na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Tour of Britain. 4. w tym zestawieniu jest Karol Domagalski, a 6. Kamil Gradek (obaj ONE Pro Cycling).