pro-cycling.org
Jens Voigt kręcił na tandemie
napisał: Mateusz Pikos (2017-09-05 21:10:23).

Uwielbiany przez tłumy kibiców Jens Voigt, mimo kolarskiej emerytury, co jakiś czas łapie ponownie za rower i podejmuje się wyzwań, z którymi nie miał okazji zmierzyć się wcześniej. Tym razemFot. Mary Corbett/cyclingweekly.com


Żartobliwie nazywany „kolarskim Chuckiem Norrisem” Niemiec stawił się ostatnio na starcie czasówki o długości 10 mil, którą organizował Crabwood Cycling Club. Był to drugi z rzędu start byłego rekordzisty świata w jeździe godzinnej w tej imprezie.

Voigt zagościł w New Forest przy okazji piątej edycji „Shut Up Legs”. Jest to prowadzona przez niego impreza charytatywna, której głównym założeniem jest gromadzenie środków na walkę z padaczką.

Impreza charytatywna byłego kolarza odbyła się w sobotę, a z kolei czasówkę rozegrano w niedzielę. Dzięki temu kibice mieli ponownie okazję zobaczyć triumfatora Tour de Polonge sprzed blisko 10 lat w akcji, tym razem jednak na tandemie. Dołączył on do Mary Corbett.

Duet Mary Corbett i Jensa Voigta pokonał dystans nieco ponad 16 kilometrów w czasie 25'26. Wyniki nie był jednak najważniejszy. Kluczowe było nagłośnienie działalności fundacji Mary, która usiłuje zebrać 12 000 £. Pieniądze te mają sfinansować badania nad lekarstwem wspomagającym leczenie syndromu chronicznego zmęczenia.

Po zakończeniu pozowania do zdjęć dwukrotny triumfator etapowy Tour de Frnace powrócił na tandem i jeszcze raz pokonał trasę czasówki. Tym razem w towarzystwie Jase’a Cakebreada, zwycięzcy loterii dobroczynnej. Tym razem duet pokonał trasę w czasie 27'45.

Podczas weekendu z Jensem Voigtem w New Forest zebrano ponad 15 000 £ na rzecz osób cierpiących na padaczkę.