pro-cycling.org
ToB: Gaviria wygrywa 4. etap
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-09-06 17:10:15).

Środowy odcinek OVO Energy Tour of Britain, podobnie jak poprzednie trzy, zakończył się sprinterskim finiszem. Tym razem najszybszy okazał się Kolumbijczyk Fernando Gaviria (QuickStep-Floors).Fot. OVO Energy Tour of Britain


Wyniki 4. etapu OVO Energy Tour of Britain 2017

Niespełna 165 kilometrów z Mansfield do Newark-on-Trent pokonywali kolarze w ramach 4. etapu wyścigu po szosach Wielkiej Brytanii. Po serii ataków do ucieczki dnia załapali się dziś Alexandre Blain, Richard Handley (obaj Madison Genesis), Alistair Slater (JLT Condor), Jacob Scott (An Post Chain Reaction) i Mark Mcnally (Wanty - Groupe Gobert), których przewaga nad peletonem urosła maksymalnie do 4 minut. Sukcesu to jednak nie wróżyło, bo na niemalże płaskiej trasie znakomicie jechało się także sprinterom, którzy z pomocą swoich ekip dążyli po raz kolejny do zakończenia etapu po masowym finiszu.

Jak chcieli, tak zrobili. W finale do rywalizacji przeszli najszybsi kolarze peletonu, a na finiszu najszybszym z nich okazał się Fernando Gaviria. Kolumbijczyk z QuickStepu wyprzedził na kresce Elię Vivianiego (Team Sky) i Alexandra Kristoffa (Katusha-Alpecin). Na wysokim, 5. miejscu metę przekroczył Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Liderem wyścigu pozostał Elia Viviani, a Karol Domagalski i Kamil Gradek (obaj ONE Pro Cycling), pomimo spadku o dwie pozycje nadal zajmują miejsca w czołowej dziesiątce generalki.