pro-cycling.org
Cannondale-Drapac będzie uratowane?
napisał: Mateusz Pikos (2017-09-08 16:55:57).

Zawodnicy i personel amerykańskiej ekipy ostatnich tygodni najpewniej nie będą wspominać zbyt dobrze. Po wielu tygodniach walki o uratowanie ekipy pojawia się jednak światełko w tunelu.Fot. Cannodale-Drapac


Według portalu VeloNews zawodnicy i pracownicy Cannondale-Drapac mieli otrzymać maile od swych przełożonych, które informują o wprowadzeniu w życie kontraktów na najbliższy rok. Tym samym funkcjonowanie ekipy przez kolejne 12 miesięcy miałoby być zapewnione.

Rzekome maile mają zawierać następującą wiadomość - Począwszy od chwili obecnej, informuję Cię, że jeśli posiadasz umowę ze Slipstream Sports na 2018 rok honorujemy twój kontrakt. Autorstwo powyższej wiadomości przypisywane jest Johnatanowi Vaughtersowi, który pełni funkcję dyrektora generalnego zespołu.

W ostatnich dniach włodarze ekipy próbowali wielu sposobów by zapewnić płynność finansową i dalsze funkcjonowanie ekipy. Według wcześniejszych doniesień potrzeba było na to nawet 7 milionów dolarów.

Jednym ze sposobów ratowania budżetu był crowdfunding. Pomysł finansowania społecznościowego spotkał się z ciepłym przyjęciem. Dzięki darowiznom przekazanym na rzecz ekipy zebrano już ponad pół miliona dolarów.

Najnowsze doniesienia mogłyby być przełomem w całej sprawie, gdyż największe gwiazdy zespołu zapowiadały możliwą zmianę barw od przyszłego sezonu. Rigoberto Uran dał ultimatum 10 dni na znalezienie sponsora, z kolei Sep Vanmarcke poinformował, że nie może czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Spośród obecnych zawodników zapewnione miejsce w składzie na przyszły rok mieli mieć następujący kolarze: Rigoberto Uran, Sep Vanmarcke, Brendon Canty, Hugh Carthy, Joe Dombrowski, Sebastian Langeveld, Taylor Phinney, Pierre Roland, Tom Van Asbroeck i Dylan van Baarle.