pro-cycling.org
ToB: Caleb Ewan x3
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-09-08 17:40:40).

Po trzecie już etapowe zwycięstwo w tegorocznej odsłonie OVO Energy Tour of Britain sięgnął dziś Caleb Ewan z Orica-Scott.Fot. OVO Energy Tour of Britain


Wyniki 6. etapu OVO Energy Tour of Britain 2017

Pogoda na Wyspach Brytyjskich nie rozpieszcza. Także dziś kolarzom przyszło ścigać się w deszczu, a do pokonania mieli długi, liczący blisko 190 kilometrów etap z Newmarket do Aldeburgh. Pod sprinterów rzecz jasna. Mimo to harcownicy chętnie zabrali się w odjazd. Ucieczkę dnia utworzyli dziś: Connor Swift (Madison Genesis), James Shaw (Lotto Soudal), Harry Tanfield (Bike Channel Canyon), Enrico Barbin (Bardiani CSF), Regan Gough (An Post Chain Reaction), Jacob Hennessy (Wielka Brytania) i Hayden Mccormick (One Pro Cycling).

Panowie kręcili zgodnie, uzyskując kilka minut przewagi i utrzymując się na czele niemalże przez cały dystans, jednak peleton był zdeterminowany, by w końcówce do głosu doszli sprinterzy i tak też się stało.

Ostatni kilometr wiódł jednak po zakrętach, na których pogubiła się pracująca na rzecz Fernando Gavirii ekipa QuickStep Floors. Pośród kolarzy, którzy walczyć mogli na finiszu w czołówce brakowało także Elii Vivianiego (Team Sky) i Marka Cavendisha (Dimension Data), a sytuację tę wykorzystał pewnie Caleb Ewan. Australijczyk popisał się długim finiszem i pewnie sięgnął po trzecie już etapowe zwycięstwo w tegorocznej odsłonie Tour of Britain. Liderem wyścigu pozostał Lars Boom (Team LottoNL-Jumbo).