pro-cycling.org
Kristen Hagen otwiera East Bohemia Tour
napisał: Mateusz Pikos (2017-09-08 22:49:35).

Pierwszy etap czeskiej etapówki rangi 2.2 padł łupem Norwega z Team Cloop. W finiszu na ulicach Lázně Belohrad z dobrej strony pokazał się Kamil Zieliński (Domin Sport), którego na mecie uprzedził jedynie triumfator etapu.Fot. Elkov Author / SvětCyklistiky.cz


Pierwszy etap liczył 170,5 kilometra, na które składało się 11 rund o długości 15,5 kilometra. Na trasie zabrakło trudności w postaci wzniesień, co oznaczało, że można spodziewać się finiszu dużej grupy na ostatnich metrach.

Zwycięsko z pojedynku na ostatniej prostej wyszedł Kristen Hagen. Druga lokata przypadła Kamilowi Zielińskiemu, który o błysk szprychy wyprzedził dobrze znanego polskim kibicom Aloisa Kankovskyego (Elkov - Author Cycling Team).

W pierwszej dziesiątce dzisiejszego etapu uplasowała się łącznie piątka Biało-Czerwonych. Byli to: 4. Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Fuji), 7. Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji), 9. Paweł Bernas (Domin Sport) i 10. Mateusz Komar (Voster Uniwheels Team).

Jutro kolarze wyruszą na trasę w Opočnie, gdzie po pokonaniu pofałdowanych 171 kilometrów poznamy zwycięzcę całej imprezy. Podobnie jak pierwszego dnia peleton będzie poruszał się na rundach, tym razem o długości niespełna 12 kilometrów.