pro-cycling.org
Etap i generalka East Bohemia Tour dla Zielińskiego
napisał: Mateusz Pikos (2017-09-09 21:46:21).

Po drugim miejscu na wczorajszym etapie kolarz Domin Sport wskoczył dziś na najwyższy stopień podium. Dzięki zwycięstwu odniesionemu na ulicach Opočna triumfował także w klasyfikacji generalnej dwudniowej imprezy.

Profil dzisiejszego etapu o długości 171 kilometrów zapowiadał nieco większy wachlarz możliwych rozwiązań. Mimo wszystko losy etapu i wyścigu rozstrzygnęły się ponownie w finiszu z większej grupy.

Najszybszy na ostatnich metrach okazał się Kamil Zieliński. Podium uzupełnił 2. Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Fuji) i 3. Trond Trondsen (Team Sparebanken Sør).

Podobnie jak wczoraj w pierwszej dziesiątce etap ukończyła piątka Polaków. Tuż za podium uplasował się Bartłomiej Matysiak (Team Hurom), 7. miejsce przypadło Michałowi Podlaskiemu (Voster Uniwheels Team), z kolei na 9. miejscu finiszował Paweł Cieślik (Elkov - Author Cycling Team).

W klasyfikacji generalnej Kamil Zieliński wyprzedził o 4” wczorajszego zwycięzcę – Kristera Hagena (Team Cloop) i o 11” Sylwestra Janiszewskiego. Zawodnik Domin Sport triumfował także w klasyfikacji punktowej. Tytuł najlepszego górala przypadł natomiast Jackowi Moracje (Wibatech 7R Fuji).