pro-cycling.org
ToB: Ostatni etap dla Boassona Hagena
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-09-10 19:10:37).

Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data) triumfował na ostatnim etapie OVO Energy Tour of Britain, zapewniając sobie tym samym awans na 2. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą wyścigu został Lars Boom (LottoNl-Jumbo).Fot. OVO Energy Tour of Britain


Wyniki 8. etapu OVO Energy Tour of Britain 2017

Pogoda nie oszczędziła kolarzy nawet w ostatnim dniu brytyjskiego wyścigu. Lało i wiało, a do tego było zimno. Aura mało zachęcająca do rywalizacji i nic dziwnego, że potencjalne próby odjazdów były dość niemrawe. Trochę ożywienia przyniosła walka o punkty na jednej z górskich premii, gdzie aktywnie kręcący Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) zapewnił sobie triumf w tejże klasyfikacji.

Po prmii na prowadzenie wysunęli się Gorka Izaguirre (Astana) i Mark Stewart (An Post Chain Reaction), ale trudno było to nazwać choćby porządną ucieczką. Ostatecznie w końcówce do głosu i tak doszli specjaliści od szybkich finiszy. Na ulicach Cardiff najlepiej spisał się mocno zdeterminowany Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data), który sięgnął po etapowe zwycięstwo, a zdobyta za to bonifikata czasowa pozwoliła mu wskoczyć na 2. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej. W całym wyścigu tirumfował Lars Boom (Team LottoNl-Jumbo), a miejsca na podium dopełnił Stefan Küng (BMC Racing Team). Na 5. miejscu brytyjski wyścig zakończył Michał Kwiatkowski (Team Sky).