pro-cycling.org
Powrót Valverde opóźniony
napisał: Mateusz Dudek (2017-09-12 18:53:26).

Alejandro Valverde poinformował, że mimo szybszego niż planowano powrotu do zdrowia, nie wystartuje już w tym sezonie. Jednocześnie zapowiedział, że sezon 2018 prawdopodobnie rozpocznie w Australii.Fot. Movistar


Przypomnijmy, że Hiszpan upadł podczas otwierającego zmagania w tegorocznym Tour de France etapie jazdy indywidualnej na czas w Dusseldorfie. W wyniku kraksy na śliskiej nawierzchni, Valverde doznał złamania rzepki oraz jednej z kości stopy, dlatego jeszcze w Niemczech przeszedł operację.

Proces rehabilitacji przebiegł szybciej niż początkowo planowano bowiem Valverde już 1,5 miesiąca po wypadku rozpoczął treningi na rowerze. W związku z tym pojawiały się informacje, że 37-latek może wrócić w Chinach podczas planowanego na drugą połowę października wyścigu Tour of Guangxi. Tak się jednak nie stanie. Valverde przy okazji zorganizowanej niedawno konferencji na której zapowiedziano powstanie żeńskiej ekipy Movistar oraz prezentacji nowych strojów, przyznał, że do ścigania wróci wraz z początkiem sezonu 2018.

- Od pierwszej chwili po kraksie wiedziałem, że to poważna sprawa. Na szczęście w Niemczech zostałem bardzo szybko zoperowany i okres pooperacyjny przebiegł perfekcyjnie - przyznał kolarz Movistaru. - To prawda, że myślałem o powrocie do ścigania w Chinach, ale po rozmowach z zespołem doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu ryzykować - stwierdził 37-latek.

Valverde przy okazji zapowiedział, że przyszły sezon być może rozpocznie w Australii co będzie zmianą w stosunku do ostatnich sezonów, gdy jego pierwszymi startami były wyścigi rozgrywane na Majorce. Po raz ostatni sezon w Australii rozpoczynał w 2012 roku.