pro-cycling.org
Mocny skład Team Sky na mistrzostwa świata
napisał: Artur Pierzyński (2017-09-13 22:11:48).

Team Sky przedstawił sześcioosobowy skład na mistrzostwa świata w drużynowej jeździe na czas. O zwycięstwo walczyć będą m.in. Vasil Kiryienka, Michał Kwiatkowski i Geraint Thomas.Fot. Team Sky


Walka zapowiada się doprawdy mocno - Kiryienka to były mistrz świata w indywidualnej jeździe na czas, Kwiatkowski ma na koncie mistrzostwo Polski w tej specjalności, a Thomas zwyciężył na 1. etapie tegorocznego Tour de France. Skład zamykają dwukrotny brązowy medalista igrzysk olimpijski w jeździe na czas Chris Froome, torowiec Owain Doull i aktualny mistrz Włoch w walce z zegarem Gianni Moscon.

-To bardzo mocny skład. Chłopaki mają wielką motywację bo przecież niedawno część z nich zwyciężyła w hiszpańskiej Vuelcie, a część bardzo mocno pojechała w Tour of Britain. Wszystko musi pójść dobrze - powiedział dyrektor sportowy teamu, Brett Lancaster. -W zeszłym roku mieliśmy nadzieję na wygraną, w tym po prostu po nią jedziemy. To oczywiście nie będzie łatwe. Wiele pozostałych drużyn mają zawodników specjalizujących się w tej dyscyplinie. Nasz skład nieco się różni, a rywalizacja będzie mocna.

Lancaster twierdzi również, że profil czasówki może sprzyjać jego zawodnikom. Do pokonania będzie 42,5 km pofalowanej trasy, w pierwszej części krótki ale sztywny podjazd, a w drugiej 3 km wspinaczka o nachyleniu 6%. Do tego techniczne zjazdy, otwarte przestrzenie, a nawet odcinki brukowane co zdecydowanie odbiega od klasycznych płaskich wyścigów, na których liczy się tylko moc.

-Trasa jest bardzo pofałdowana, a na ok 10 – 12 km przed metą znajduje się szczyt podjazdu. Jest dość stromy i żeby być szczerym myślę, że naszym chłopakom to pasuje. Wygląda na to, że w niedzielę będzie sucho co jest niewątpliwie fartem, bo w Bergen dużo pada i wydaje mi się, że to nam pomoże. Widzieliśmy wideo z trasy, ale chcę sam ją jeszcze zobaczyć - dodał Lancaster.