pro-cycling.org
Peter Sagan na urlopie powrócił do korzeni
napisał: Mateusz Pikos (2017-09-26 22:30:44).

Słowak niejednokrotnie oczarowywał fanów kolarstwa swoimi trikami wykonywanymi na szosówce. Z pewnością przyczyniły się do tego lata spędzone na rowerach górskich i przełajowych. Nie dziwią więc liczne eskapady off-roadowe gwiazdora zza południowej granicy.Fot. Peter Sagan


Ledwie dwa din temu kolarz z Żyliny po raz trzeci z rzędu sięgnął po złoto mistrzostw świata. Po powrocie z Skandynawii pozwolił sobie na odrobinę luzu, z którego jest powszechnie znany i wybrał się w okolice austriackiego Lienz, gdzie w towarzystwie legendy kolarstwa górskiego, Albana Lekaty, eksplorował tamtejsze ścieżki.

- Wciąż jeżdżę na rowerze górskim - powiedział trzykrotny mistrz świata ze startu wspólnego. - Nowe ścieżki noszące imię Albana spełniają swoje zadanie. Każdy cyklista znajdzie tu coś dla siebie. Pierwszy wypad był naprawdę spektakularny. Gratuluję Tyrolczykom tego projektu.

- Faktem jest, że Dolomity w okolicach Lienz mają potencjał by stać się jednym z wiodących regionów Alp w ciągu najbliższych lat - powiedział Franz Theurl, przewodniczący Stowarzyszenia Turystyki Wschodniego Tyrolu. - ”Ścieżki Lakaty” i park w Kals są właśnie tego początkiem.