pro-cycling.org
Sacha Modolo dołączy do EF Education First-Drapac
napisał: Mateusz Pikos (2017-09-29 21:54:54).

Włoski sprinter po zaledwie jednym sezonie spędzonym w barwach UAE Team Emirates podpisał dwuletni kontrakt z ekipą prowadzoną przez Jonathana Vaughtersa.Fot. UAE Team Emirates/ bettiniphoto.netDo niedawna drużyna Cannodale-Drapac przypominała tonący okręt, z którego kolarze usiłowali czym prędzej uciec. Cała historia znalazła jednak szczęśliwe zakończenie. Team Cannodnale-Drapac pozyskał sponsora zapewniającego dalsze funkcjonowanie pod nazwą EF Education First-Drapac.

Mając najgorsze za sobą włodarze postanowili skupić się na wzmocnieniu teamu. Jednym z kolarzy odpowiedzialnych za to ma być Sacha Modolo. 30-latek z Półwyspu Apenińskiego niejednokrotnie potwierdzał swą przynależność do grona najszybszych sprinterów na świecie.

Za największe osiągnięcia Sachy Modolo śmiało można uznać dwukrotne zwycięstwo etapowe w wyścigu dookoła Włoch przed dwoma laty. Polskim kibicom jest on z kolei dobrze znany dzięki zwycięstwu na 2. etapie tegorocznego Tour de Pologne z Tarnowskich Gór do Katowic.

Sam zainteresowany o zmianie zespołu wypowiedział się w następujący sposób - Dołączenie do Slipstream jest dużą zmianą, ale jest to dokładnie to czego potrzebuję.

- Po czterech latach u boku Giuseppe Saronniego, któremu bardzo chciałbym podziękować mam 30 lat i poszukuję nowych wyzwań. Znalazłem je w tym zespole. Każdy z kim rozmawiałem w Slipstream wyraża wiarę we mnie. Dla kolarza jest to bardzo ważne - powiedział Sacha Modolo.