pro-cycling.org
Visconti triumfuje w Giro dell'Emilia
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-09-30 22:05:10).

Giovanni Visconi z ekipy Bahrain-Merida zwyciężył na solo we włoskim wyścigu Giro dell’Emilia.Fot. Bahrain Merida | Bettini Photo


Wyniki Giro dell'Emilia 2017

Giro dell’Emilia był pierwszym z dwóch finałowych włoskich klasyków w sezonie 2017 dla „pomarańczowych”. W początkowej jego fazie oderwała się siódemka: Adrien Niyonshuti (Team Dimension Data), Davide Ballerini (Androni Sidermec), Redi Halilaj (Amore e Vita Selle SMP), Francois Bidard (Ag2r La Mondiale), Nicolas Edet (Cofidis Solutions Credits), Fabien Doubey (Wanty – Groupe Gobert), Jacopo Mosca (Wilier Triestina – Selle Italia). Później dołączyli do nich Lorenzo Rota (Bardiani – Csf) oraz Nicola Bagioli (Nippo-Vini Fantini) i prowadząca dziewiątka uzyskała ponad 7 minut przewagi.

Pierwszym z kolarzy, który odpadł od czołówki był Niyonshut, a ostatnimi dościgniętymi byli Mosca, Eded i Doubey, których minęli kontratakujący z peletonu Francesco Manuel Bongiono (Sangemini – MG.Kvis ) i Edoardo Zardini (Bardiani – CSF).

Duet ten nie utrzymał się jednak na czele zbyt długo, gdyż został wchłonięty przez przerzedzony do ok. 40 kolarzy peleton, prowadzony przez Bahrain-Merida. „Pomarańczowi” niestety nie przetrwali selekcji na ciężkim, 2-kilometrowym podjeździe, usytuowanym na rundzie, choć na pierwszym okrążeniu ataku próbował Leszek Pluciński.

Na przedostatniej, 9,5-kilometrowej pętli do przodu ruszył Giovanni Visconti (Bahrain-Merida). Włoch uzyskał 30 sekund zapasu i zdołał utrzymać prowadzenie do mety. Drugi na mecie był jego kolega z zespołu Vincenzo Nibali, a trzeci Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac).

Jakub Kaczmarek był najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, zajmując 71.miejsce.

Źródło: Informacja prasowa | CCC Sprandi Polkowice