pro-cycling.org
Van der Poel myślami przy wyścigu MTB na IO 2020
napisał: Artur Pierzyński (2017-10-01 22:02:27).

Mathieu van der Poel (Beobank–Corendon) planuje wziąć udział w wyścigu MTB XCO podczas igrzysk olimpijskich w Tokyo, które odbędą się w 2020 roku.

Mathieu potwierdził, że do tego czasu nadal będzie się skupiał na kolarstwie przełajowym i mtb, a przesiadkę na szosę planuje dopiero po starcie w Tokyo.

- To najważniejszy cel, bo niestety kolarstwo przełajowe nie jest dyscypliną olimpijską. W wyścigu szosowym także można rywalizować na igrzyskach, ale w tym przypadku dużo trudniej otrzymać powołanie do kadry - powiedział Van der Poel. - Jak do tej pory pokazałem już, że mogę ścigać się w mtb w pucharze świata. Czy to tak samo trudny start jak w igrzyskach? Trudno powiedzieć, ale nie byłem wtedy super przygotowany. Z właściwym treningiem możemy zrobić kolejny krok w przód.

22-latek wykazał się już także umiejętnościami jazdy na szosie wygrywając m.in. etap na Baloise Belgium Tour, dwa etapy na francuskim Boucles de la Mayenne czy Dwars door het Hageland-Aarschot.

Lubię wyścigi szosowe, szczególnie te długodystansowe. Myślę, że to idzie mi dobrze. Mam plany zostać profesjonalnym kolarzem szosowym - powiedział Mathieu.

Póki co w najbliższej perspektywie jego celem jest zwycięstwo w pucharze świata w przełajach w Valkenburg oraz jak największa ilość wygranych w sezonie 2017 – 2018.