pro-cycling.org
Podsumowanie przełajowego weekendu 28.09-01.10.2017
napisał: Mateusz Pikos (2017-10-01 22:57:42).

Sezon przełajowy nabiera rozpędu, a najlepiej świadczy o tym liczba imprez w kalendarzu UCI. Podczas gdy w miniony weekend kolarze mieli okazję trzykrotnie zawalczyć o punkty do rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej, w ostatnich dniach odbyło się aż dziewięć wyścigów umożliwiających powiększenie dorobku punktowego.Fot. Superprestige


Toi Toi Cup 2017/2018 #1

Wyniki 1. rundy Toi Toi Cup 2017

W czwartek rozegrano pierwsze zawody cyklu Toi Toi Cup. Wyścig w Slanach otrzymał rangę C1. Nie dziwi więc międzynarodowa obsada tejże imprezy. Wśród pań najlepsza okazała się Pavla Havlikowa. Zawodniczka gospodarzy pokonała trasę o dokładnie minutę szybciej od drugiej tego dnia Inge Van Der Heijden z Holandii. Podium uzupełniła kolejna Czeszka - Jana Czeczinkarova. Na starcie stanęła także Magdalena Sadłecka, Polka zakończyła swój występ na szóstej pozycji. Do podium mistrzyni Polski zabrakło 22 sekund.

Wyścig mężczyzn zakończył się tripletem zawodników reprezentujących barwy teamu Beobank-Corendon. Pierwszy linię mety przekroczył Philipp Walsleben z Niecmiec. Był on nieznacznie szybszy od Adama Toupalika. 21-letni Czech finiszował z kolei 3 sekundy przed starszym z braci Van Der Poel – Davidem. Rezultat mistrzyni Polski powtórzył mistrz Polski – Marek Konwa. Dotarł on do mety niespełna minutę po zwycięzcy. Do rywalizacji przystąpiła jeszcze dwójka Polaków. 30. miejsce zajął Grzesiek Grabarek, a na 33. miejscu uplasował się Patryk Kostecki.

KCM Cross Fest

Wyniki KCM Cross Fest 2017

Kolejną z imprez rangi UCI C1 był KMC Cross Fest rozegrany w Thompson położonym w amerykańskim stanie Connecticut. Wyścig kobiet ściągnął na start niemal wyłącznie kolarki z Ameryki Północnej, rodzynkiem była zawodniczka z Antypodów. O kolejności na mecie zadecydowały ostatnie metry, na których najszybsza okazała się Amerykanka – Kaitlin Antonneau. Sekundę za jej plecami na metę wpadła Kanadyjka – Maghalie Rochette. Najniższy stopień podium przypadł kolejnej z reprezentantek gospodarzy – Emmie White. Warto zaznaczyć, że różnica między 1. zawodniczką, a 5. to zaledwie 8 sekund.

Podobna sytuacja miała miejsce w wyścigu mężczyzn. Na starcie pojawiła się zaledwie dwójka kolarzy spoza USA i Kanady. To nie koniec podobieństw, tutaj także o zwycięstwie zadecydowały sprinterskie umiejętności. Na metę wpadła kilkuosobowa grupka składająca się wyłącznie z Amerykanów. Najszybszy okazał się Tobin Ortenblad. Jego wyższość uznać musiał między innymi 2. Spencer Petrov i 3. Jack Kisseberth. Pierwsza trójka zakończyła zmagania z dokładnie tym samym czasem, z kolei różnica pomiędzy zwycięzcą, a 7. na mecie wyniosła tylko 7 sekund.

Superprestige 2017/2018 #1

Wyniki 1. rundy Telenet Superprestige Gieten 2017/2018

Trzecim z wyścigów rangi UCI C1 była pierwsza edycja cyklu Telenet Superprestige. Tegoroczne zmagania w ramach tegoż cyklu wystartowały w holenderskim Geiten. Najlepsza wśród pań okazała się Holenderka – Maud Kaptheijns. Nieco ponad pół minuty później na mecie pojawiła się druga Nikki Brammeier z Wielkiej Brytanii. Na najniższy stopień podium „wjechała” rodaczka triumfatorki – Spohie De Boer.

Wyścig mężczyzn to „stara historia”. Pojedynek Belgów i Holendrów, który zakończył się kolejnym zwycięstwem Mathieu Van Der Poela. Holenderski dominator uprzedził na mecie o 15 sekund powracającego do formy mistrza świata - Wouta Van Aerta. Podium uzupełnił kolejny Belg – Laurens Sweeck. W pierwszej dziesiątce uplasowało się aż ośmiu Belgów, pozostała dwójka to ich odwieczni rywale – Holendrzy.