pro-cycling.org
Kasperkiewicz w Delko Marseille Provence KTM
napisał: Mateusz Dudek (2017-10-02 18:27:31).

Przemysław Kasperkiewicz zmienia barawy. Po jednym sezonie spędzonym w barwach irlandzkiej ekipy An Post Chain Reaction, 23-latek przenosi się do zespołu Delko Marseille Provence KTM.Fot. An Post CRC


W kończącym się sezonie Kasperkiewicz ścigał się w barwach jeżdżącej z licencją kontynentalną, a należącej do Seana Kelly'ego ekipy An Post Chain Reaction. W tym czasie zanotował kilka bardzo dobrych wyników, jak m.in. wygrane etapowe podczas An Post Ras czy Tour de Bretagne. Wysoka dyspozycja zaowocowała zaproszeniem na staż do ekipy Quick-Step Floors w barwach której wystartował w kilku wyścigach, również pokazując się z dobrej strony. Ostatecznie jednak zdecydował się dołączyć do Team Delko Marseille Provence KTM. Z francuską ekipą posiadającą licencję prokontynentalną, 23-latek podpisał dwuletni kontrakt.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że przez najbliższe dwa lata będę mógł być częścią tak dużego zespołu. Jakiś czas temu odbyłem rozmowę z menadżerem zespołu i spodobała mi się wizja funkcjonowania drużyny. Każdy szczegół jest dla mnie ważny ponieważ kolarstwo opiera się teraz na szczegółach takich jak przygotowanie do sezonu czy dopasowanie programu startów do własnych cech. Mam nadzieję, że od pierwszego dnia będę mógł się cieszyć jazdą w barwach Delko Marseille Provence KTM i razem stworzymy super zespół. I oczywiście kocham Francję, która jest dla mnie drugim najpiękniejszym krajem po Polsce - powiedział Kasperkiewicz.