pro-cycling.org
Sam Bennet wygrywa Sparkassen Münsterland Giro
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-10-03 20:58:53).

Zwycięstwem Sama Benneta (Bora-hansgrohe) zakończyła się wtorkowa rywalizacja w Sparkassen Münsterland Giro. Na 12. miejscu linię mety przekroczył najlepszy z zawodników CCC Sprandi Polkowice, Jonas Koch.Fot. Bora-hansgrohe | Siethl Photography


Wyniki Sparkassen Münsterland Giro 2017

W ramach 12. edycji niemieckiego klasyku na zawodników czekała licząca blisko 200 kilometrowa trasa, rozciągająca się pomiędzy Wadersloh, a Münster. Przez większość dnia na czele utrzymywała się czteroosobowa ucieczka, w której pracowali: Tony Martin (Katusha-Alpecin), Carl Soballa (LKT-Team Brandenburg), Luca Henn (Lotto-Kern Haus) i Etienne van Empel (Roompot-Nederlandse Loterij). Nie była to jednak akcja na metę, bowiem peleton skasował ją na 20 kilometrów przed metą.

Wyścig wieńczyły miejskie rundy, na których podejmowane były próby odjazdów, doprowadzając do wyśrubowania tempa jazdy i rozciągnięcia grupy zasadniczej. O kolejności na mecie zadecydował ostatecznie finisz z grupy, a najszybszy w nim okazał się Sam Bennet (Bora-hansgrohe), wyprzedzając Phila Bauhausa (Team Sunweb) i Andre Greipela (Lotto-Soudal).