pro-cycling.org
Piotr Konwa w Elkov Author
napisał: Magda Tkacz (2017-10-03 22:38:47).

Kończący kategorię młodzieżową Piotr Konwa zamienia polską ekipie TC Chrobry Głogów na czeską drużynę Elkov Author. Pochodzący z Zielonej Góry ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski i miejsce tuż za podium na wymagającej etapówce - Karpackim Wyścigu Kurierów.Fot. carpathianrace.eu


Pochodzący z Zielonej Góry 22- letni Piotr Konwa przez okres młodzieżowca reprezentował TC Chrobry Głogów, ścigając się z powodzeniem na szosie, czasem na MTB, a w sezonie zimowym również na przełaju. W ubiegłym roku sięgnął po tytuł wicemistrza Polski ze startu wspólnego, na swoim koncie ma start z kadrą na takich wyścigach jak Tour de l'Avenir czy mistrzostwa Europy. W tym roku zajął wysokie 4. miejsce w klasyfikacji końcowej Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Od roku 2018 młodszy z braci Konwa będzie reprezentował czeska drużynę Elkov Author, która często pojawia się na polskich wyścigach takich jak CCC Grody Piastowskie, czy Puchar Uzdrowisk Karpackich. W tym roku poza małym epizodem z zawieszeniem, kolarze Elkov często pojawiali się na podium. W poprzednich latach w grupie naszych sąsiadów byli Bartosz Warchoł, Przemysław Kasperkiewicz oraz Paweł Cieślik.