pro-cycling.org
Cztery lata zawieszenia Stefano Pirazziego
napisał: Mateusz Pikos (2017-10-04 01:59:48).

O pozytywnych wynikach testów antydopingowych dwójki kolarzy Bardiani CSF zrobiło się głośno w przeddzień startu setnej edycji Giro d’Italia. Po niespełna pół roku zapadła decyzja w sprawie ukarania pierwszego z dopingowiczów.Fot. Bardiani-CSF | BettniPhoto


Próbki pobrane od Stefano Pirazziego i Nicola Ruffoniego potwierdziły stosowanie GHRP-6, środka wspomagającego produkcję hormonu wzrostu. 25 kwietnia materiał do badań pobrano od Ruffoniego, z kolei dzień później badaniu poddano drugiego z przyłapanych kolarzy Bardiani CSF. Międzynarodowa Unia Kolarska wraz z przedstawicielami włoskiej ekipy pro-kontynentalnej wstrzymały się z publikacją tejże wiadomości do 4 maja.

Dotychczas obaj kolarze byli objęci tymczasowym zawszeniem. W następstwie przyłapania na stosowaniu zakazanych praktyk drużyna w trybie natychmiastowym zerwała obowiązujące kontrakty. Na pierwsze decyzje w sprawie przyszłości zawodników trzeba było czekać ponad 5 miesięcy. W poście opublikowanym przez portal inrng.com czytamy o czteroletnim zawieszeniu Pirazziego. Tak długi okres banicji stawia pod znakiem zapytania powrót do peletonu 30-letniego Włocha. Na chwilę obecną brakuje wiadomości na temat konsekwencji, które miałby ponieść Ruffoni.

Wpadka przysporzyła problemów nie tylko kolarzom. Szefostwo zespołu musiało zastąpić Pizzaiego i Ruffoniego, którzy lada dzień mieli stanąć na starcie wyścigu dokoła Włoch. Kolejną konsekwencją przyłapania na nielegalnym wspomaganiu farmakologicznym dwójki zawodników, którą poniósł cały team było odsunięcie od startów Bardiani CSF od 14 czerwca do 14 lipca bieżącego roku.