pro-cycling.org
Potwierdzono stosowanie dopingu przez Sancheza
napisał: Artur Pierzyński (2017-10-04 22:38:38).

Wyniki przebadanej próbki B Samuela Sancheza (BMC Racing Team) potwierdzają zażywanie przez niego dopingu. Informacja została przekazana przez adwokatów teamu.Fot. BMC Racing Team | TDW Sport


Sanchez został zawieszony tymczasowo po kontroli dopingowej 9 kwietnia tego roku. Badania wykazały obecność w organizmie kolarza peptydu GHRP-2 uwalniającego hormon wzrostu. Produkt pod nazwą Pralmorelin jest wytwarzany przez Kaken Pharmaceuticals podaje się pacjentom z niedoborem hormonu wzrostu i jest zakazany przez WADA (Międzynarodowa Agencja Antydopingowa). Wielu sportowców zostało zawieszonym za zażywanie środka, a Sanchez dołączył właśnie do tego grona.

Sanchez został już wcześniej zawieszony przez swój zespół do czasu uzyskania wyników próbki B. 39-latek po planowanym przejechaniu tegorocznej hiszpańskiej Vuelty miał przejść na emeryturę i, jak sam powiedział, sierpniowy wynik pobranej próbki był dla niego zaskoczeniem: -Mam 39 lat, byłem przez 19 lat zawodowcem i jestem tuż przed emeryturą - powiedział Sanchez. -Po co miałbym w to wchodzić?