pro-cycling.org
Plejada gwiazd na listach startowych azjatyckich kryteriów
napisał: Mateusz Pikos (2017-10-06 21:02:06).

Wyścigi - kryteria w Kraju Kwitnącej Wiśni na stałe wpisały się do kolarskiego kalendarza, szczególnie że sezon na ściganie po europejskich szosach praktycznie dobiegł końca. Podobnie jak w poprzednich latach nie można narzekać na brak nazwisk z ścisłej czołówki World Tourowego peletonu.Fot. www.china-letour.com


Pierwszą edycję Critérium de Saitama zorganizowano w 2013 roku. ASO, organizator między innymi Tour de France, chciał tym samym zaprezentować ściganie na najwyższym poziomie w nieco bardziej egzotycznym miejscu na kolarskiej mapie świata, jakim niewątpliwie jest Japonia.

Imprezy, w których na starcie stawiali triumfatorzy poszczególnych klasyfikacji Wielkiej Pętli i wielu czołowych kolarzy światowego peletonu szybko zyskały uznanie kibiców, którzy tłumnie gromadzili się w pobliżu trasy wytyczonej ulicami Saitamy.

Sukces odniesiony u podnóża Góry Fuji zaaowocował organizacją nowej imprezy tego typu. Kolarze będą mogli zaprezentować się kibicom w Państwie Środka podczas Tour de France China Critérium. Impreza ta zostanie rozegrana w Szanghaju.

Na starcie nie powinno zabraknąć polskich akcentów. Swój udział w obu imprezach zapowiedział między innymi Michał Kwiatkowski. W zmaganiach na japońskich ulicach ma towarzyszyć mu Michał Gołaś. Poniżej prezentujemy listę kolarzy startujących w World Tourowych ekipach, którzy zadeklarowali swój udział w azjatyckich kryteriach.

China Criterium, 29 października

Team Sky: Chris Froome, Michałl Kwiatkowski
Quick-Step Floors: Marcel Kittel, Petr Vakoc
Team Sunweb: Warren Barguil, Simon Geschke
Dimension Data: Bernhard Eisel
Cannondale-Drapac: Rigoberto Urán, Simon Clarke
Trek-Segafredo: Alberto Contador, Koen De Kort

Saitama Criterium, 4 listopada

Team Sky: Chris Froome, Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś
Quick-Step Floors: Marcel Kittel, Petr Vakoc
Team Sunweb: Warren Barguil, Simon Geschke
Dimension Data: Mark Cavendish, Bernhard Eisel
Cannondale-Drapac: Rigoberto Urán, Simon Clarke