pro-cycling.org
Bakelants z uszkodzonym kręgosłupem, De Plus bez poważniejszych obrażeń
napisał: Mateusz Dudek (2017-10-07 21:20:04).

Bardzo niebezpieczny okazał się być jeden z zakrętów na trasie sobotniego wyścigu Il Lombardia. W przeciągu kilkudziesięciu sekund doszło do dwóch niemal identycznie wyglądających wypadków podczas których Jan Bakelants (AG2R La Mondiale) oraz Lauren De Plus (Quick-Step Floors) przelecieli przez barierkę i spadli o kilka metrów w dół. Dla jednego z nich upadek zakończył się poważną kontuzją.Fot. AG2R La Mondiale


Zdarzenia miały miejsce 35 kilometrów przed metą, na jednym z zakrętów na zjeździe z Muro di Sormano. Goniący za prowadzącym Mickaelem Cherelem (AG2R La Mondiale) Laurens De Plus źle wszedł w prawy zakręt w efekcie czego zaczął gwałtownie hamować po czym uderzył w barierkę i przelatując przez nią spadł wraz z rowerem kilka metrów w dół. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera, która jechała bezpośrednio za kolarzem Quick-Step Floors. Chwilę później prawdopodobnie w ten sam sposób z trasy w tamtym miejscu wyleciał Jan Bakelants (AG2R La Mondiale). Na szczęście przy obu zawodnikach bardzo szybko pojawili się ratownicy.

Ekipa Quick-Step Floors poinformowała później, że mimo strasznie wyglądającego wypadku, De Plus, który został zabrany do szpitala na szczegółowe badania, uniknął bardzo poważnych obrażeń. Mniej szczęścia miał Bakelants, który jak podają media miał doznać m.in. złamania pięciu żeber oraz dwóch kręgów.