pro-cycling.org
Trentin wygrywa Paryż-Tours
napisał: Mateusz Dudek (2017-10-08 17:51:25).

Zwycięstwem Matteo Trentina (Quick-Step Floors) zakończyła się 111. edycja wyścigu Paryż-Tours. Włoch w bezpośrednim pojedynku sprinterskim pokonał Sorena Kragha Andersena (Team Sunweb). Trzeci był kolega z ekipy Trentina, Niki Terpstra.Fot. Quick-Step Floors/ TDWSports


Wyniki Paryż-Tours 2017

W niedzielne przedpołudnie kolarze ruszyli z leżącego na południowy-zachód od Paryża miasteczka Brou aby po przejechaniu 234,5 kilometrów zakończyć zmagania w Tours. Stosunkowo płaska trasa faworyzowała sprinterów, ale podobnie jak w latach ubiegłych wpływ na rywalizację mogła mieć pogoda.

Niedługo po starcie zawiązał się odjazd do którego zabrali się: Romain Combaud (Delko Marseille), Michael Goolaerts (Vérandas Willems), Lawrence Naesen (WB Veranclassic), Stéphane Poulhies (Equipe Cycliste Armée de Terre) i Brian van Goethem (Roompot). Piątka dość szybko zbudowała wynoszącą ponad 5 minut przewagę. Czujny peleton w którym prym wiodły ekipy mające w swoim składzie sprinterów przez cały czas kontrolował różnicę.

50 kilometrów przed metą przewaga wynosiła już niespełna 2 minuty. 15 kilometrów później ucieczka z przewagą wynoszącą już tylko pół minuty dojechała do podjazdu Côte de Crochu (900 m; 3,9%). Po nim na czele pozostali już tylko Combaud, Naesen i van Goethem. Z peletonu przeskoczyć próbował za to Mike Teunissen (Team Sunweb). Niedługo potem z ucieczki odpadł jeszcze Comabud.

Ambitnie jadąca dwójka ostatnie 20 kilometrów rozpoczęła z przewagą pół minuty nad peletonem. 18 kilometrów przed metą na jednym z zakrętów przewrócił się ubiegłoroczny zwycięzca, Fernando Gaviria (Quick-Step Floors). Co ciekawe Kolumbijczyk próbując gonić grupę nie mógł liczyć na żadnego ze swoich kolegów z drużyny.

Naesen oraz van Goethem ostatecznie zostali złapani na podjeździe Côte de Beau Soleil (700 m; 5,4%). Wówczas do ataku ruszył Matteo Trentin (Quick-Step Floors). Po tym przyśpieszeniu na czele uformowała się grupka licząca sześciu kolarzy. Mający wyraźnie dobry dzień Włoch chwilę później na podjeździe Côte de l’Epan (400 m; 5,9%) zdecydował się ponowić atak i wówczas na jego kole zdołał utrzymać się jedynie Soren Kragh Andersen (Team Sunweb).

Na zjeździe do dwójki przeskoczyć zdołał jeszcze kolega Trentina z Quick-Step Floors, Niki Terpstra. Za trójką gonić próbowała jeszcze grupa w której jechał m.in. Andre Greipel (Lotto Soudal). 2 kilometry przed metą notowali oni 10 sekund straty.

Do końca sytuacja nie uległa zmianie już zmianie i walkę o zwycięstwo stoczyli Trentin oraz Kragh Andersen. Górą z niej wyszedł Włoch dla którego było to siódme zwycięstwo w sezonie.