pro-cycling.org
Peter Sagan powróci do ścigania na Tour Down Under
napisał: Mateusz Pikos (2017-10-10 22:52:02).

Dla nowego-starego mistrza świata występ podczas tegorocznego czempionatu w Bergen okazał się ostatnim w tym roku. Trzeci sezon z kolei w tęczowej koszulce Słowak rozpocznie występem w otwierającej zmagania w ramach World Touru australijskiej etapówce.Fot. Bora-hansgrohe | Stiehl Photography


Sam zainteresowany wypowiada się na ten temat w następujący sposób - Jestem podekscytowany możliwością powrotu do Australii z tęczową koszulką na Santos Tour Down Under.

- Każdego roku jest to perfekcyjne rozpoczęcie sezonu. Jest tam wszystko, rywalizacja, wymagająca trasa, ciepło i gorący doping kibiców każdego dnia - wyjaśniał Peter Sagan.

Słowak rozpoczął dobiegający końca sezon także rozpoczął od startu na Antypodach, był to dla niego tym samym debiut w barwach Bora-Hansgrohe. Trzykrotnie kończył etap na drugim miejscu.

Dalsza część sezonu była potwierdzeniem klasy mistrza globu. Peter Sagan w w ostatnich miesiącach okazał się najlepszy w sumie dwanaście razy. Ostatnim triumfem kolarza z Żyliny było złoto wywalczone w norweskim Bergen.

Poza Słowakiem chęć startu w Tour Down Under dotychczas deklarowali przede wszystkim kolarze z Antypodów. W gronie faworytów chcących zaprezentować się przed własną publicznością znaleźli się między innymi: Richie Porte, Simon Gerrans czy Rohan Dennis.