pro-cycling.org
Turcja: Sam Bennett wygrywa 1. etap
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-10-10 23:05:21).

Zwycięstwem Sama Bennetta z Bora-hansgrohe zakończył się pierwszy etap Presidential Tour of Turkey. Do Irlandczyka trafiła również koszulka lidera klasyfikacji generalnej wyścigu.Fot. Bora-hansgrohe | Stiehl Photography


Wyniki 1. etap Presidental Tour of Turkey 2017

W ramach etapu otwierającego zmagania w wyścigu po tureckich szosach zawodnicy mieli do pokonania blisko 177 kilometrów, a trasa wiodła ich z Alanyi do Kemer. Przez większość dnia na czele utrzymywała się ucieczka w składzie Simone Sterbini, Vincenzo Albanese (obaj Bardiani – CSF), Batuhan Ozgür, Onur Balkan (obaj Turcja), Alex Turrin (Wilier Triestina – Selle Italia) i Flavio Santos (Funvic/Brasil Pro Cycling), których przewaga względem peletonu urosła do 4 minut.

Peleton nie odpuścił jednak akcji w swoim tempie doprowadził do zlikwidowania odjazdu, by w finale o etapowe zwycięstwo walczyć mogli sprinterzy. Dzięki temu pole do popisu wykorzystał dziś Sam Bennett z Bora-hansgrohe, wyprzedzając na kresce Marco Benfatto (Androni - Sidermec - Bottecchia) i Edwarda Theunsa (Trek - Segafredo). Najlepszym z zawodników rywalizującej w wyścigu grupy CCC Sprandi Polkowice był finiszujący na 8. miejscy Jonas Koch. Najlepszym Polakiem był Michał Paluta, zajmując miejsce w drugiej dziesiątce.