pro-cycling.org
WM3 zmienia nazwę na WaowDeals Pro Cycling
napisał: Magda Tkacz (2017-10-11 21:07:20).

Nazwa grupy WM3 zmienia się w WaowDeals Pro Cycling. Holednerska drużyna odsłania również powoli karty w związku z tym, jakie zawodniczki otrzymają kontrakt na kolejny rok.Fot. WM3 Energie


Po tym jak Rabobank wycofał się ze sponsorowania najpierw męskiej, a potem także kobiecej drużyny, powstał nowy projekt, który miał być ideą potocznie zwanego "biznes peletonu". Grupa zafunkcjonowała pod nazwą WM3 Energie, dzięki sponsorowi z branży energetycznej, deklarującej pomoc drużynie przez 5 lat. Mimo to projekt miał pozwalać na wejście w każdej chwili mniejszego lub też większego sponsora, jeśli ktoś chciałby w ten sposób wesprzeć grupę i przy okazji utworzyć własną kampanię.

W 2018 roku WM3 Energie jako sponsor pozostanie z drużyną, ale pomocniczy. Na miejsce dotychczasowej firmy wejdzie znana już w kobiecym peletonie marka WaowDeals, której produktem aplikacja do płacenia oraz generowania zniżek dla swoich klientów.

Ekipa powoli zdradza przyszłoroczny skład. Jak już dobrze wiemy z drużyny odchodzi Katarzyna Niewiadoma, ale także Anna Plichta i Valentina Scandolara. Natomiast w grupie pozostają: Rotem Gafinovitz, Yara Kastelijn, Anouska Koster, Jeanne Korevaar, Riejanne Markus oraz Marianne Vos. Ponaddto zakontraktowano Holenderkę Sabrinę Stultiens, która poprzednio reprezentowała Team Sunweb.