pro-cycling.org
Nowa próba bicia rekordu świata w jeździe godzinnej
napisał: Artur Pierzyński (2017-10-11 21:33:12).

Holenderski torowiec Dion Beukeboom podejmie próbę pobicia dotychczasowego rekordu świata w jeździe godzinnej na czas. Jak na razie niepokonanym pozostaje Bradley Wiggins z wynikiem 54.526 km.

28-letni kolarz jeżdżący pod barwami Parkhotel Valkenburg Cycling Team ma już na swoim koncie mistrzowskie sukcesy choć, jak sam przyznaje, nie jest zawodnikiem takiej klasy jak Wiggins.

-Nie mam złudzeń, że Wiggins jest lepszym zawodnikiem ode mnie, ale zdaję sobie sprawę, że ustanowił rekord w nie do końca sprzyjających warunkach - powiedział Beukeboom. - Wiggins jechał w Londynie, na torze położonym równo z poziomem morza, więc i przy wysokim ciśnieniu atmosferycznym. To była duża impreza, sprzedano wszystkie bilety, zaproszono ważne osobistości. Dostrzegam małe okno dodatkowych możliwości, które chcemy wykorzystać.

Trener torowca Van den Berg wierzy, że dzięki różnicy ciśnienia atmosferycznego kolarz będzie w stanie zaoszczędzić między 25 a 45 watów, a różnica poziomów jest duża, bo próba odbędzie się na wysokości 2000 npm.

-Na tej wysokości można odnieść większą korzyść z uzyskanej mocy niż ze straty tlenu - powiedział Van den Berg.

Fot. Wikipedia.org