pro-cycling.org
Turcja: Sam Bennett po raz drugi
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-10-11 21:48:10).

Drugi dzień z rzędu najlepszym kolarze na Tour of Turkey okazał się Sam Bennett z Bora-hansgrohe, który ponownie wyprzedził rywali podczas sprinterskiego finiszu i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.Fot. Bora-hansgrohe | Stiehl Photography


Wyniki 2. etap Presidental Tour of Turkey 2017

206 kilometrów z Kumlucy do Fethiye pokonać musieli kolarze w drugim dniu trwania wyścigu po Turcji. Jedynym poważniejszym wyzwanim w ciągu dnia był podjazd oznaczony premią 2. kategorii, jednak nie miał on znaczącego wpływu na przebieg rywalizacji.

W odjeździe dnia tym razem pracowali Onur Balkan (Reprezentacja Turcji), Mirco Maestriego (Bardiani CSF) i Alfonso Murilo (Soul Brasil), którzy zdobyli kilkuminutową przewagę nad peletonem. Ten jednak w miarę upływu czasu zaczął skracać dzielący go od harcowników dystans, kończąc akcję na kilka kilometrów przed metą.

W finałowej rozgrywce ponowie walczyli sprinterzy i także tym razem na mecie jako pierwszy zameldował się Sam Bennett z Bora-hansgrohe. Jadący w koszulce lidera klasyfikacji generalnej Irlandczyk wyprzedził Belga Edwarda Theunsa (Trek-Segafredo) i Włocha Ricardo Minalego (Astana).