pro-cycling.org
Jolien D'hoore szykuje się na torowy PŚ w Pruszkowie
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-10-29 20:25:19).

Jolien D'hoore zdecydowała się zmienić swoje plany i powrócić do ścigania wcześniej, niż pierwotnie zakładała. Belgijka pojawi się na kilka dni na pruszkowskim welodromie, gdzie podejmie się rywalizacji w pierwszej rundzie torowego Pucharu Świata.Fot. Unipublic/Photogomez Sport


27-latka jest doświadczoną i utalentowaną zawodniczką, którą bardziej kojarzyć można z sukcesami odnoszonymi na szosie. Tylko w minionym sezonie, reprezentując barwy ekipy Wiggle-High5, sięgała po zwycięstwa na etapach takich wyścigów jak OVO Energy Tour of Britain, Giro Rosa, Ladies Tour of Norway czy Lotto Belgium Tour, a także w jednodniowym Madrid Challenge czy generalce Tour Chongming Island. Zajęła także znakomite, 2. miejsce na Gandawa-Wevelgem.

D'hoore jest jednak także znakomitą torówką, co potwierdziła m.in. podczas zeszłorocznym igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie wywalczyła brązowy medal w omnium czy w tym roku na mistrzostwach świata w Hongkongu, gdzie sięgnęła po brąz w scratchu i złoto w madisonie, w którym jechała w duecie z Lottą Kopecky.

- Zmiana planów! Nie mogę czekać dłużej... Rozpocznę mój sezon torowy o tydzień wcześniej. Do zobaczenia w Polsce w przyszłym tygodniu! - napisała na swoim Twitterze w niedzielę, dając jednocześnie znać, że nie zabraknie jej w Pruszkowie, gdzie od 3 do 5 października rozgrywana będzie pierwsza runda Pucharu Świata, najbardziej prestiżowego wydarzenia w kolarstwie torowym.