pro-cycling.org
Potężne zyski AG2R La Mondiale
napisał: Mateusz Dudek (2017-10-30 00:02:38).

Francuska firma ubezpieczeniowa, która od wielu lat jest głównym sponsorem zespołu kolarskiego o tej samej nazwie poinformowała, że zyski wynikające z reklamowania się poprzez kolarstwo przyniosło w 2017 prawie 100 mln euro zysku.Fot. AG2R La Mondiale/ Tim De Waele


Zakończony właśnie sezon był dwudziestym od kiedy AG2R La Mondiale jest obecne jako sponsor w kolarstwie. Jak wynika z raportu finansowego, firma z tytułu reklamowania się przez kolarstwo osiągnęła w 2017 roku zysk na poziomie 100 milionów euro. Wpływ na to miało m.in. trzecie miejsce Romaina Bardeta w tegorocznym Tour de France.

- Nasz zespół kolarski z którego jesteśmy bardzo dumni, jest dziś jednym z najlepszych w WorldTourze ponieważ we wszystkich aspektach funkcjonowania wykazuje się profesjonalizmem. Zarówno kolarze jak i szefostwo zespołu jest w pełni świadome, że osiągnięcie najwyższego poziomu w kolarstwie jest możliwe tylko dzięki pracy nad każdym detalem. Tegoroczny sezon, który był dla nas wspaniałą przygodą jest wynikiem imponującej pracy zespołowej - powiedział dyrektor AG2R, Yvon Breton.

Z badań prowadzonych przez Kantar TNS od stycznia do września tego roku obliczono, że tylko we francuskich mediach nazwa firmy i zarazem ekipy kolarskiej została wymieniona 17,500 razy co przełożyło się na zysk finansowy szacowany na około 100 milinów euro. To wzrost o blisko 30% w stosunku do roku poprzedniego. Ponad połowa tej kwoty to efekt reklamy w trakcie trwania Tour de France. Badania wykazały również, że ekipa prowadzona przez Vincenta Lavenu jest najbardziej popularną we Francji, a sama firma jednym z najbardziej znaczących sponsorów Wielkiej Pętli. Blisko połowa Francuzów ma też świadomość, że firma jest obecna w kolarstwie.