pro-cycling.org
An Post - Chain Reaction znika z peletonu
napisał: Mateusz Dudek (2017-10-30 22:11:57).

Sean Kelly oraz Kurt Bogaerts poinformowali, że z powodu wycofania się sponsora tytularnego i nie znalezieniu nowego zmuszeni są zawiesić funkcjonowanie ekipy An Post - Chain Reaction. Mają jednak nadzieje, że zespół z nowym sponsorem wróci w sezonie 2019.Fot. An Post - Chain Reaction


Irlandzki operator pocztowy An Post poinformował, że wieloletnia umowa sponsorka, która wygasła wraz z końcem sezonu nie zostanie przedłużona. Sean Kelly oraz Kurt Bogaerts, którzy wspólnie zarządzają ekipą, znając już wcześniej decyzję firmy podjęli próbę znalezienia nowego sponsora tytularnego. Jednak jak sami przyznali, liczne zawirowania polityczne w Europie jak choćby Brexit czy ostatnie wydarzenia w Katalonii przeszkodziły w negocjacjach z potencjalnymi nowymi sponsorami i ostatecznie poszukiwania zakończyły się porażką. W związku z tym ekipa, w której ostatni sezon spędził Przemysław Kasperkiewicz, w przyszłym roku nie będzie obecna w peletonie.

- Niestety ale z dniem 31 października upłynie czas, który mieliśmy na znalezienie nowego sponsora na sezon 2018. W związku z tym rozpoczynamy działania mające na celu powrót ekipy do peletonu w 2019 roku. Będziemy dążyć do tego aby ponownie odzyskać licencję Pro Continental - przyznali Kelly oraz Bogaerts w opublikowanym oświadczeniu. - Biorąc pod uwagę silne związki naszej ekipy z Hiszpanią oraz Wielką Brytanią, konsekwencje Brexitu oraz napiętej sytuacji w Katalonii odbiły się na zainteresowaniu potencjalnych sponsorów. W związku z tym naszym celem będzie znalezienie sponsora, który pozwoli wrócić ekipie do peletonu w kolejnym sezonie - brzmi treść komunikatu.

Kelly przez ostatnie lata wykorzystywał swoje nazwisko aby promować zespół oraz kolarzy reprezentujących barwy jego zespołu, natomiast Bogaerts pełnił rolę głównego menadżera. Na zakończenie podziękowali oni firmie An Post oraz pozostałym sponsorom za ich dotychczasowe wsparcie wspominając kolarzy, których ekipa wypromowała, a którzy odnosili lub odnoszą sukcesy w peletonie.

- Przyjemnością było współpracować z wieloma utalentowanymi zawodnikami i móc obserwować ich sukcesy oraz rozwój. Stworzyliśmy środowisko, które pielęgnowało takie wartości jak ciężka praca czy determinacja. To ułatawiało kszałtowanie irlandzkich kolarzy takich jak Sam Bennett, Ryan Mullen, Connor Dunne czy Matt Brammeier, którzy zdołali wejść na najwyższy poziom, ale także zawodników z zagranicy, m.in. Gediminas Bagdonas, Aaron Gate, Shane Archbold czy nasz ostatni talent Przemysław Kasperkiewicz. Chcielibyśmy także podziękować naszym fanom za wsparcie i mamy nadzieję na szybkie ponowne spotkanie w przyszłości - przynali Kelly i Bogaerts.