pro-cycling.org
Bora-Hansgrohe rozpoczyna przygotowania do sezonu
napisał: Mateusz Pikos (2017-10-31 21:12:26).

Sezon 2017 już "dawno" za kolarzami, więc po kilku dniach odpoczynku mogą spokojnie wznowić treningi i zacząć szykować się do kolejnego roku zmagań. Jedną z pierwszych ekip, która rozpoczęła przygotowania do nadchodzącego sezonu, jest Bora-Hansgrohe. Rafał Majka i spółka na dobry początek wybrali wspinaczkę w Austrii.Fot. Bora-hansgrohe


Niemal cała ekipa zebrała się na obozie integracyjnym we Wschodnim Tyrolu. Wśród nieobecnych znalazł się między innymi Peter Sagan, który zamiast spotkania z kompanami wybrał towarzystwo żony i nowonarodzonego syna. W Austrii zabrakło także Petera Kennaugha startującego u boku Marka Cavendisha w londyńskiej sześciodniówce.

Lwią część zgrupowania pochłania zapoznanie poszczególnych osób pracujących na sukces zespołu z zawodnikami. Nie zabrakło także czasu na analizę ostatnich miesięcy i planowanie przyszłego roku. Kolarze odbywają rozmowy z dyrektorami sportowymi, które mają pomóc wyznaczyć indywidualne cele i zaplanować kalendarz startów.

Morale drużyny to nie wszystko. Zawodników nie ominęły treningi. Z racji wczesnego etapu przygotowań były to przede wszystkim ćwiczenia stabilizacyjne i ogólnorozwojowe. Formą aktywności mająca urozmaicić pierwszy obóz przygotowawczy była piesza wycieczka i wspinaczka.