pro-cycling.org
Geoghegan Hart zadebiutuje w Wielkim Tourze?
napisał: Artur Pierzyński (2017-11-02 21:01:42).

Tao Geoghegan Hart (Team Sky) rozkręca swoją kolarską karierę. Po owocnym sezonie ma chęć na swój pierwszy start w jednym z trzytygodniowych wyścigów.Fot. Team Sky


22-latek przeszedł z kontynentalnego zespołu Axeon–Hagens Berman do Team Sky, gdzie uczył się kolarskiego fachu od doświadczonych kolegów. Jak pokazał ten okres młodzieniec sprawdził się i zaprezentował swoje dobre strony. W kolejnym sezonie będzie kontynuował swoją pracę w coraz poważniejszych wyścigach.

-Moim i mojego trenera celem było być zdolnym do wykonywania pracy niezależnie od okoliczności pojawiających się w ciągu roku, nigdy do końca nie było wiadomo co mnie czeka. Nie chciałem zakończyć ścigania na Tour de Suisse, miałem tam okazję walczyć u boku Mikela Nieve. Po prostu byłem gotów wykorzystywać okazje przez cały rok - powiedział Hart.

Brytyjczyk brał udział w innowacyjnej serii wyścigów Hammer Series, edycji w Limburgu, gdzie Niebiańscy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej:

-Myślę, że zawsze jest trochę dziwnie w nowym wyścigu, bo nie ma on takiego prestiżu jak stałe imprezy, jednak wielu ludzi go oglądało bo było dostępny live na Facebooku.

Tao bardzo dobrze zaprezentował się choćby w Amgen Tour of California czy w Tour de Yorkshire, gdzie w obie etapówki ukończył na 8. pozycji w klasyfikacji generalnej.

-Jako niedoświadczony przez pierwsze cztery miesiące miałem problem z przestawieniem myślenia na pracę zespołową. Mówili mi jak to wyglądało i to było potrzebne, żeby móc zrobić krok naprzód. Dodatkowo działa, jeśli ktoś mówi ci to wprost, bo inaczej można by popełnić błąd 10 razy, zanim go poprawisz. Zobaczymy co dalej, kiedy będzie już ustalony program startów, ale chciałbym wystartować w Giro d’Italia. To bardzo ambitny cel. Nie mam oczywiście doświadczenia w wielkich tourach, ale w tym roku brałem udział prawie w każdym rodzaju wyścigu, od monumentu, poprzez 10 dniowy Tour de Suisse, po wyścig taki jak Binck Bank Tour w Belgii, gdzie ścigałem się ostatnio w kategorii U23 powiedział Geoghegan Hart.