pro-cycling.org
Nairo Quintana celuje w dublet
napisał: Artur Pierzyński (2017-11-03 22:17:38).

Nairo Quintana (Movistar Team) pomimo braku zwycięstw w tegorocznych Wielkich Tourach nie wyklucza możliwości ponownej walki o zwycięstwo w Giro d’Italia i Tour de France w jednym sezonie. Jednak napewno nie w sezonie 2018.Fot. Movistar


Kolumbijczyk podczas konferencji prasowej wyraził opinię, że zarówno źle dobrany plan treningowy jak i udział w czterech World Tourowych etapówkach w przeciągu dwunastu miesięcy odbiły się słabymi wynikami w jego najważniejszych wyścigach. Nairo przyznał także, że w następnym sezonie jego głównym celem będzie Tour de France, ale raczej odpuści udział we włoskim Giro. Jednak w 2019 roku nie wyklucza ponownej próby walki o zwycięstwo w Giro i Turze w jednym sezonie.

-To dla mnie wyzwanie choć nie na przyszły rok, ale na następne owszem. Wierze, że mogę to zrobić - powiedział Nairo. -Nie wiem czy będzie to miało miejsce w 2019, 2020 czy 2021 roku, ale siedzi mi to w głowie, żeby zdobyć te dwa trofea w jednym roku. To duże wyzwanie i mam nadzieję, że znajdę odpowiedni moment, żeby temu wyzwaniu sprostać.

Quintana został również zapytany o relacje pomiędzy nim o nowym członkiem zespołu, Mikelem Landą. Jak sam powiedział, nie ma między nimi osobistego sporu.

-Czas, który wspólnie spędziliśmy minął całkiem nieźle.Nigdy nie mieliśmy ze sobą problemu, nawet kiedy byliśmy rywalami. Teraz, kiedy już jesteśmy w jednym zespole, będzie tylko lepiej. Mikel jest bardzo uprzejmym i towarzyskim człowiekiem. Nie jest przeciwnikiem. Razem z nim, Alejandro i pozostałymi kolarzami będziemy robić wszystko co w naszej mocy. Do tej pory to Team Sky dyktował tempo podczas najważniejszych wyścigów, ale teraz czujemy się znacznie mocniejsi i i mamy więcej możliwości, żeby z nimi powalczyć - skomentował Quintana.