pro-cycling.org
Nowe "dziecko" Contadora
napisał: Artur Pierzyński (2017-11-05 11:19:59).

Dwaj byli kolarze: świeżo upieczony emeryt Alberto Contador oraz jego kolega Ivan Basso przedstawili w Londynie szczegóły projektu nowej kontynentalnej drużyny Polartec-Kometa, która będzie młodzieżową drużyną Trek-Segafredo.Fot. Polartec-Kometa


Szefem ekipy będzie Contador. Stanowisko głównego menadżera obejmie Basso, natomiast dyrektorem sportowym zostanie brat Alberto, Fran Contador. Panowie zaprezentowali szczegóły nowego projektu podczas odbywającego się w Londynie Rouleur Classic. Przy okazji pokazany został także strój w jakim startować będą kolarze. Dominować będzie kolor niebieski z czarnymi akcentami, zaś górna część koszulki będzie w kolarze białym. Loga głównych sponsorów umieszczone będą na torsie oraz rękawach. Na strojach nie zabraknie także loga firmy Trek oraz Segafredo. Polartec-Kometa ma bowiem stać się zespołem młodzieżowym dla WorldTourowej ekipy Trek-Segafredo.

-Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni dla tego projektu, który jest krokiem naprzód dla mojej fundacji. W skład zespołu wejdą młodzi kolarze, ale mamy do nich dużo zaufania i jedyne czego od nich oczekujemy to ciężkiej pracy aby mogli w przyszłości stać się świetnymi kolarzami - powiedział Alberto.

Zespół ma rozpocząć przygotowania do przyszłego sezonu w najbliższych dniach, natomiast pierwsze wspólne spotkanie całej ekipy odbędzie się w przyszłym tygodniu

-Rozpoczynamy przygotowania do nowego sezonu - powiedział Basso. -Jesteśmy nowym zespołem i mamy dużo do zrobienia, ale będziemy starać się pomóc jak najbardziej to możliwe naszym kolarzom w osiągnięciu celów i dlatego współpracujemy z najlepszymi, jak choćby Mapei Sport Center.