pro-cycling.org
Voster Uniwheels Team domyka skład na 2018
napisał: Magda Tkacz (2017-11-06 21:27:17).

Po udanym debiucie jako ekipa zawodowa, Voster Uniwheels zamyka listę zawodników na przyszły sezon. Chociaż szykuje się jeszcze jedna niespodzianka, to aż dziewięciu kolarzy z tegorocznego składu zostaje w szeregach biało-zielonego zespołu.Fot. Mateusz Pikos | Pro-Cycling.org


Nasi zawodnicy bardzo dobrze zgrali się w trakcie tego sezonu, co udowadniali nie raz w czasie wyścigów. Nie byłoby choćby zwycięstwa w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków bez zgodnej pracy całego zespołu. Zawodnicy dostawali szansę na kontynuowanie kariery w dobrych warunkach, to procentowało i przełożyło się na wyniki. Dlatego zależało nam, żeby nie dokonywać dużych zmian w składzie i żeby ekipa była kontynuacją tego co zaczęliśmy. Cieszę się, że będziemy mogli dalej rozwijać nasz projekt z jeszcze lepszym zapleczem i wsparciem sponsorów w kolejnym sezonie – komentuje dyrektor sportowy ekipy Mariusz Witecki.

Kapitanem pozostanie Mateusz Komar, jednak jak podkreśla Witecki, w ekipie nie ma jednego zawodnika pełniącego rolę lidera. Ta przypada zależnie od specyfiki wyścigu i dyspozycji zawodników, by w trakcie sezonu każdy miał swoją szansę. Do składu dołączy jeszcze jeden zawodnik, który zapewni dobre wzmocnienie. Jego nazwisko ekipa zdradzi wkrótce.

Przygotowania do nowego sezonu idą pełną parą. Specjalizujący się w kolarstwie torowym Dawid Czubak i Szymon Krawczyk zaliczają jeszcze starty w tej dyscyplinie. Reszta kolarzy miała czas by odpocząć po sezonie startowym i spokojnie wejść w przygotowania. Pierwsze zgrupowanie w odświeżonym składzie planowane jest na początek grudnia.

W barwach zespołu Voster Uniwheels pozostaną: Adam Stachowiak, Michał Podlaski, Mateusz Komar, Krzysztof Parma, Mateusz Grabis, Przemysław Sobieraj, Mateusz Nowaczek, Dawid Czubak i Szymon Krawczyk.

Źródło: Informacja prasowa| Voster Uniwheels Team