pro-cycling.org
Talansky o przejściu na triathlon
napisał: Magda Tkacz (2017-11-06 22:21:26).

Andrew Talansky (Cannondale - Drapac) ogłosił we wrześniu koniec kolarskiej kariery i... przejście na triathlon. Nie trwały długo, aby jego słowa zyskały potwierdzenie. Były już kolarz ma na swoim koncie pierwszą triathlonową rywalizację.
Fot. Amgen Tour of California


Andrew Talansky (Cannondale - Drapac) zakończył karierę zawodowego kolarza i szuka nowych sportowych wyzwań w triathlonie. Po pierwszym triathlonowym starcie postanowił opowiedzieć o tym, skąd wzięła się taka decyzja.

- Pytałem sam siebie, czy jazda na rowerze to 100 procent tego, co chcę robić. Jest to ryzykowny sport, pełen wymagających dni wyścigowych i podróży. Każdego roku organizuje swoje życie w Europie przez pół roku. Kolarstwo już nie dawało mi takiego rozwoju i jako sportowiec, i jako człowiek. Nie umiałem już wychodzić poza swoją strefę komfortu. Moje priorytety w życiu uległy zmianie, długo dojrzewałem do tej decyzji, chociaż dla wielu może się wydawać nagła - mówi Talansky.

- Mój syn ma prawie osiem miesięcy, a mnie przez większość czasu nie było w domu - kontynuuje Amerykanin. - To był jeden z powodów, które pomogły mi zdecydować. Chcę być dobrym sportowcem, ale wiem, że będę nim wtedy, gdy będę równocześnie najlepszym ojcem i mężem. To nie kompromis, ale nierozłączna synergia. Mam dużo lepsze wyniki, gdy jestem blisko z rodziną.

Były kolarz jest świadom swoich atutów, mocnej psychiki, ale równie dobrze zna swoje słabości - szczególnie treningowe, nad którymi będzie pracował. Ma za sobą debiut w triathlonowej imprezie Marin Country Triathlon. Natomiast pierwszy poważny start czeka go w marcu przyszłego roku.