pro-cycling.org
Górska trasa wyścigu olimpijskiego?
napisał: Mateusz Pikos (2017-11-09 00:20:27).

Po wymagającej trasie podczas igrzysk przed rokiem pojawiły się głosy mówiące o tym, że wyścig olimpijski w Tokio będzie ułożony z myślą o zawodniczkach i zawodnikach preferujących pojedynki na ostatnich metrach. Według najnowszych doniesień trasa ma być bardziej wymagająca, niż początkowo zapowiadano.

Za sprawą japońskiego serwisu Kyodo News świat obiegła wiadomość o planowanych zmianach trasy, na której przyjdzie kolarzom o medale olimpijskie w wyścigu ze startu wspólnego.

Peleton miałby wyruszyć z Chofu leżącego na obrzeżach aglomeracji tokijskiej. Następnie kolumna wyścigu przemieściłaby się na południowy zachód w kierunku Jeziora Yamanaka i Góry Fuji. Rozstrzygnięcia mają zapaść z kolei na legendarnym torze wyścigowym Fuji Speedway, który jest znany między innymi z wyścigów Formuły 1.

Pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę po spojrzeniu na profil trasy są trzy dominujące podjazdy o długości od kilku do kilkunastu kilometrów długości. Wyścig mężczyzn liczyć ma 270 kilometrów, z kolei panie miałby pokonać około 140 kilometrów. Różnica ma wynikać z omini