pro-cycling.org
Chiński kolarz zawieszony za bójkę na trasie
napisał: Mateusz Pikos (2017-11-10 15:51:58).

Zawieszenia zawodników w kolarskim świadku utożsamiane są przede wszystkim z wpadkami dopingowymi, a zwłaszcza te obowiązujące przez dłuższy okres czasu. Tym razem karę dwóch lat zawieszenia zastosowała chińska federacja w celu pohamowania zapędów bokserskich jednego z podległych kolarzy.Fot. Tour of Hainan


Całe zajście miało miejsce tuż po zakończeniu siódmego etapu Tour of Hainan, wyścigu który rozgrywany jest w Państwie Środka. Wówczas Wang Xin startujący w barwach Keyi Look rzucił się z pięściami na członków obsługi reprezentacji Szwajcarii.

Po początkowym rozdzieleniu przez świadków nabuzowany kolarz usiłował użyć jeszcze pompki przeciwko Helwetom. Na szczęście przebywający na miejscu policjanci nie dopuścili do tego.

Bokser z peletonu został wykluczony z udziału w jakichkolwiek zawodach na okres sześciu miesięcy, z kolei przez najbliższe dwa lata nie będzie mógł reprezentować zawodowych drużyn.

Kara nie ominęła także poszczególnych członków obsługi ekipy Keyi Look, jak i całego zespołu. Lekarz - Zhang Ya i masażysta - Fan Yunlong przez współudział również będą zmuszeni do znalezienia innego zajęcia. Natomiast cały team zostanie najprawdopodobniej zawieszony na okres przyszłego sezonu.

Menager Szwajcarów – Danilo Hondo stanowczo zaprzeczył, że doszło do jakiegokolwiek kontaktu pomiędzy Wangiem Xinem, a samochodem prowadzonego przez niego zespołu. Wyjaśnił także, że próbował przeprosić za możliwe nieporozumienia zanim doszło do ataku chińskiego kolarza.

Zarówno Wang Xin, jak i jego drużyna okazali skruchę i przeprosili za bójkę z ich udziałem. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy złożą odwołanie od decyzji CCA (chińskiej federacji kolarskiej).