pro-cycling.org
ONE Pro Cycling z Domagalskim i Traczem na pokładzie
napisał: Martyna M. Kobylińska (2017-11-10 21:42:16).

Po dłuższej ciszy brytyjska ekipa ONE Pro Cycling potwierdziła, że również w sezonie 2018 ścigać się będzie w oparciu o licencje kontynentalną (3. dywizja), a na jej pokładzie nie zabraknie Polaków.Fot. ONE Pro Cycling


Po zakończeniu sezonu, przez kilka ostatnich tygodni, brytyjski team poddawany był pewnym zmianom. Z pozycji głównego dyrektora sportowego na stanowisko szefa zespołu awansował Matt Whinston, który związany jest z zespołem Matta Priora od samego początku. - Ogromna pasja i determinacja w dążeniu do celu, jakimi cechuje się Matt, to dokładnie to, czym kierujemy się jako drużyna i cieszę się, że Matt awansował w naszej drużynie - skomentował Matt Prior.

W perspektywie przyszłego sezonu w ONE zaszły również zmiany w składzie, z którym - jak już wiadomo - pożegnał się m.in. Kamil Gradek, który trafił do CCC Sprandi Polkowie. Swoją przygodę z ONE kontynuować będzie za to Karol Domagalski, który stanowi mocny filar zespołu i także w tym dołożył do puli kilka cennych sukcesów. W nowym roku w brytyjskiej drużynie ścigać się będzie również jeden z naszych rozwijających się talentów, 19-letni Szymon Tracz. Aktualny mistrz Polski U23 borykał się w tym roku z niemałymi problemami - początkowo związany z amatorską filią Caja Rural musiał w trakcie sezonu szukać dla siebie nowej ekipy, a pomocną dłoń wyciągnął do niego Wiesław Ciasnocha z Wibatech 7R Fuji.

Skład ONE Pro Cycling na sezon 2018: Tom Baylis (GBR), Karol Domagalski (POL), Hayden McCormick (NZL), James Oram (NZL), Pete Williams (GBR), Chris Latham (GBR), Jake Scott (GBR), Szymon Tracz (POL), Jake Kelly (GBR), Emils Liepins (LAT)