pro-cycling.org
Zmiany w Eschborn-Frankfurt
napisał: Mateusz Pikos (2017-11-18 22:28:36).

Francuska organizacja specjalizująca się w organizacji imprez sportowych ogłosiła zmiany dotyczące niemieckiego klasyku, który w minionym sezonie został pierwszy raz rozegrany pod egidą ASO.

W przyszłym sezonie kolarze staną na starcie imprezy o nazwie Eschborn-Frankfurt. Dotychczas jedna z najbardziej znanych niemieckich jednodniówek nosiła nazwę Eschborn-Frankfurt - Rund um den Henninger Turm.

Poza uproszczeniem nazwy impreza otrzymała nowe logo i będzie sygnowana hasłem „German Classic”. Zmiany nie dotknęły natomiast daty rozgrywania wyścigu, który zgodnie z wieloletnią tradycją odbędzie się 1 maja.

Przejęcie wyścigu rozgrywanego w Hesji przez podmiot trudniący się między innymi organizacją francuskiego Touru i hiszpańskiej Vuelty często wiąże się z ambitnymi planami przywrócenia do życia Deutschland Tour.

Wymierne korzyści można było obserwować już podczas pierwszego roku współpracy, gdyż Eschborn-Frankfurt - Rund um den Henninger Turm w minionym sezonie zadebiutował w gronie wyścigów World Touru.

Przyszłoroczna edycja będzie liczyć 211 kilometrów, podczas których kolarze pokonają 2200 metrów w pionie. Na sumę przewyższeń składa się między innymi trzykrotny podjazd pod Ruppertshain i dwukrotna wspinaczka na Billtalhöhe. Kluczowy dla losów wyścigu może okazać się ostatni z podjazdów, oddalony 15 kilometrów od mety - Hainer Weg.

- Dokonaliśmy pewnych zmian, będących w stanie wzmocnić charakter Eschborn-Frankfurt - powiedział Fabian Wegman, dwukrotny zwycięzca wyścigu, który obecnie pracuje nad organizacją tejże imprezy. - Czekam na ataki kolarzy chcących unikną finałowego spirntu pod Hainer Weg. Trudna trasa, mnogość możliwości do przypuszczenia ataku i nieprzewidywalne rozstrzygnięcia – to prawdziwy klasyk!.

Od 2014 roku w sprincie na ulicach Frankfurtu niepokonany jest Alexander Kristoff. Przed dwoma nie zapadły jednak rozstrzygnięcia sportowe, gdyż zagrożenie terrorystyczne wymusiło na organizatorach odwołanie 54. edycji.