pro-cycling.org
Cancellara rzuca rękawicę Gaimonowi
napisał: Artur Pierzyński (2017-11-19 23:25:49).

Emerytowany już Fabian Cancellara „zaprosił” do wspólnej rywalizacji byłego zawodowca Phila Gaimona. Propozycja jest reakcją Cancellary na oskarżenie go o stosowanie dopingu mechanicznego.Fot. Ansa/Peri


Były zawodowiec Phil Gaimon wydał niedawno książkę, w której oskarża Fabiana o stosowanie mechanicznego dopingu. Szwajcar chcąc udowodnić swoje umiejętności, zaprosił Phila do wspólnej rywalizacji podczas jednej z imprez pod nazwą „Dogonić Cancellarę”, które odbędą się w 2018 roku. Wyścig pozwala każdemu chętnemu kolarzowi na ściganie się z byłem prosem, a nagrodą za jego pokonanie będzie certyfikat dla zwycięskiego zawodnika.

-Jestem bardzo ciekaw, ile wat możesz wykręcić brzmi pytanie na profilu twitterowym Cancellary.

Gaimon nawiązując do swojej skłonności do jedzenia ciastek zapytał Cancellarę „czy będą ciasteczka?”, jednak nie określił jednoznacznie, czy podejmie wyzwanie.

Wydaje się, że wyzwanie Szwajcara nieco złagodziło atmosferę, bo zaraz po wydaniu książki zwierającej oskarżenie jego prawnicy domagali się oficjalnych przeprosin i wycofania książki ze sprzedaży. Sam Gaimon twierdził jednak, że powtórzył jedynie udokumentowaną, starą plotkę.

Zarzuty zawarte w książce przypominają te, które można znaleźć w internecie, a dotyczą wyścigu Ronde van Vlaanderen z 2010 roku, kiedy to według powszechnej opinii przyspieszenie Cancellary było nienaturalne. Fabian z kolei odrzucał zawsze zarzut ripostując go stwierdzeniem, że moje ciało jest moim motorem.