pro-cycling.org
Aqua Blue Sport traci dwóch zawodników
napisał: Artur Pierzyński (2017-11-20 21:49:20).

Kontynentalny zespół Aqua Blue Sport straci dwóch zawodników. Z nowym rokiem odejdą Lars Petter Nordhaug i Leigh Howard.Fot. Aqua Blue Sport


Zgodnie z informacją przekazaną przez zespół obaj panowie pożegnają się z klubem. Nordhaug zadecydował się nagle zakończyć karierę kolarską, Howard natomiast planuje spróbować swoich sił na torze, przy czym jego głównym celem są igrzyska olimpijskie w Tokyo w 2020 roku. Na początku bieżącego roku Nordhaug stanowił mocny filar zespołu, jednak w ciągu roku musiał zmagać się z wirusem cytomegalii. Norweg potwierdził ostatecznie, że jego kariera kolarska dobiegła końca.

-Z powodu nawrotu wirusa CMV rok 2017 był dla mnie ciężki i odbiło się to na moich wynikach. W wieku 33 lat jestem dumny patrząc wstecz na swoją karierę i cieszę się, że odegrałem małą rolę w pierwszym roku Aqua Blue Sport. Po przemyśleniu całej sprawy zdecydowałem, że najlepszym rozwiązaniem dla mnie i zespołu będzie go opuścić - powiedział Nordhaug. -Mocno wierzę w ten projekt i nie chcę ryzykować jego osiągnięć brakiem swojej wysokiej formy.

Leigh Howard, który podobnie jak Nordhaug jeździ w zawodowym peletonie od 2010 roku, w swojej wczesnej karierze odnosił już sukcesy na torze. W 2009 roku zdobył tytuł mistrza świata w omnium, a także zajął pierwsze miejsce w madisonie w 2010 i 2011 roku. To właśnie jazda na torze jest powodem jego odejścia.

-Nie kończę definitywnie ze sportem, ale zdecydowałem odejść z kolarstwa szosowego i skupić się na torze, na którym chcę powalczyć w Tokyo w 2020. To była trudna decyzja, ale czuję że to jest moment mojej kariery, w którym muszę skupić się na tym, w czym czuję się najlepiej - powiedział Howard.

Właściciel Aqua Blue Sport Rick Delaney wyraził żal z powodu odejścia kolarzy, ale równocześnie podziękował im za udział w pracy grupy.

-Niestety stracimy cechy jakie Lars I Leigh wnieśli do zespołu, ale jesteśmy podekscytowani potencjałem naszych nowych zawodników i patrzymy z nadzieją na nadchodzący 2018 rok - powiedział Delaney.