pro-cycling.org
Siostry Garner zostają w Wiggle High5
napisał: Mateusz Dudek (2017-11-20 23:48:29).

Żeńska ekipa Wiggle High5 poinformowała w komunikacie, że przedłożone zostały kontrakty z siostrami Garner: Lucy and Grace.Fot. Wiggle High5


Starsza z sióstr, Lucy, która dwukrotnie zdobywała tytuł mistrzyni świata juniorek w wyścigu ze startu wspólnego, jest w zespole od 2016 roku. W tym roku jej najlepszymi osiągnięciami były trzecie miejsca w Omloop van de Ijsseldelta oraz kończącym sezon Tour of Guangxi Women's Elite World Challenge. Dla 20-letniej Grace sezon 2017 był pierwszym w brytyjskiej ekipie. Największym tegorocznym osiągnięciem młodej zawodniczki było 5. miejsce podczas czwartego etapu otwierającego sezon wyścigu Santos Women's Tour.

- Wiggle High5 jest szczęśliwe z możliwości kontynuowania współpracy z Lucy i Grace - dwiema najbardziej sympatycznymi i niezwykle utalentowanymi zawodniczkami - powiedziała szef zespołu, Rochelle Gilmore. - Do tej pory Lucy pełniła w zespole rolę pomocniczki, która przy okazji uczyła się od bardziej doświadczonych koleżanek. Nadszedł jednak czas aby dać jej szansę walki podczas sprinterskich finiszów. Ma zaledwie 23-lata, ale jesteśmy pewni, że jest gotowa i będzie w stanie rywalizować z najlepszymi zawodniczkami - przyznała Gilmore.

Jak do tej pory ekipa Wiggle High5 potwierdziła, że w sezonie 2018 oprócz sióstr Garner w składzie znajdą się: Eri Yonamine, Macey Stewart, Kirsten Wild, Lisa Brennauer, Katie Archibald oraz Martina Ritter.