pro-cycling.org
Kolumbijski talent na dopingu
napisał: Mateusz Dudek (2017-11-21 13:36:39).

Robinson Lopez, mistrz Kolumbii w wyścigu ze startu wspólnego orlików został przyłapany na dopingu.

Młody Kolumbijczyk uznawany był w swoim kraju za kolejnego kolarza, który w przyszłości może zostać gwiazdą światowego peletonu. Zaledwie 20-letni kolarz, który w tym sezonie zdobył w kategorii orlików tytuł mistrza swojego znów błysnął tylko nie tak jak wszyscy by tego oczekiwali. Test antydopingowy wykonany bowiem w trakcie sierpniowego wyścigu Vuelta a Columbia, który Lopez ukończył na 14. miejscu wykazał obecność w organizmie śladów CERA, a dokładniej Micery. Jest to lek stosowany w anemii i chorobie nerek, który przez specjalistów od dopingu określany jest mianem EPO trzeciej generacji. Zawodnikowi grozi nawet czteroletnia dyskwalifikacja.

Urodzony w 1997 roku kolarz od przyszłego sezonu miał przenieść się do Włoch i ścigać w barwach ekipy Unieuro Trevigiani. Młody Kolumbijczyk pochodzący z departamentu Boyaca może mieć teraz problem aby pójść w ślady swojego idola Nairo Quintany, który pochodzi z tego samego rejonu i wspiera drużynę Team Boyacá Es Para Vivirla, której barwy reprezentował ostatnio Lopez.