pro-cycling.org
Ze Zwifta do Dimension Data
napisał: Mateusz Pikos (2017-11-21 23:37:40).

Ilu profesjonalnych kolarzy, tyle dróg do mniej lub bardziej upragnionego kontraktu. W niecodzienny sposób miejsce w szeregach młodzieżówki Dimension Data wypracował 21-latek z Nowej Zelandii, który zaimponował przyszłemu pracodawcy wynikami wykręconymi w wirtualnej rzeczywistości.Fot. Zwift


Młody kolarz z Antypodów został pierwszym zawodnikiem, który zdobył zawodowy kontrakt za pośrednictwem platformy treningowej online - Zwift. Cieszy się ona ostatnimi czasy sporą popularnością wśród zwolenników kręcenia w domowym zaciszu na całym świecie.

Ollie Jones ma za sobą już pierwsze doświadczenia związane z uprawianiem wyczynowo sportu, gdyż w swej karierze zdobywał już między innymi medale mistrzostw swego kraju w wrotkarstwie.

Dzięki rezultatom uzyskiwanym na trenażerze Nowo Zelandczyk został wytypowany spośród 9 000 użytkowników Zwifta do udziału w programie Zwift Academy prowadzonym przez Dimension Data.

Razem Ollie Jonesem do udziału w sześciotygodniowym obozie w Kapsztadzie został zaproszony jego rodak - Sam Mobberley i Australijczyk - Nick White. Przed podpisaniem swego pierwszego kontraktu przyszły profesjonalista stanął przed licznymi wyzwaniami. Miał także okazję pokręcić z liderami zespołu World Touru - Markie Cavendishem i Edvaldem Boassonem Hagenem.

- To zmieniło moje życie. Wciąż nie mogę uwierzyć, że miało to miejsce. Teraz stoję przed kolejnym wyzwaniem, przeprowadzką do włoskiej Lukki i zrobieniem wszystkiego by wspomóc kolegów z drużyny w nadchodzącym sezonie - powiedział Ollie Jones.